banner-otomasyon

Oda stand-by (bekletme) moduna alındığında UV lambalar devreye girmektedir. Oda kullanılmadığı zaman ortamda bakteri üremesi engellenmektedir. Bekletme modunda sistem düşük hızda çalıştırılır, bu şekilde hem odada sürekli akış sağlanır, bakteri üremesi engellenmiş olur, hem de enerji tasarrufu sağlanmış olur.

RİVOSEM A.Ş’nin imal ettiği temiz oda sistemleri PLC sistemiyle yönetilmektedir.Temiz
odada kullanlan komponentler PLC’ye kodlanan komutlarla HMI (insan makina arayüzü) yardımıyla yada Dokunmatik Panellerle oda yönetilmektedir. Senaryo istenildiği şekilde oluşturlarak odayı yönetmek mümkündür.Otomasyon sistemine ve oda senaryosuna dünyanın heryerinden erişim ve arızalara çözüm imkanı sunulmaktadır.Merkezi yazılamlar sayesinde birden fazla oda tek merkezden yönetilebilir.

Elektrik Tesisat

Temiz Oda Sistemindeki güç-kumanda panosunda ve bütün sistemde kullanılan tüm kablolar, (sinyal kabloları hariç) herhangi bir yangın durumunda halojen gazı üretmeyen (NHXMH) kablo olarak tasarlanır. Söz konusu panoda ısınmayı önleme amaçlı anahtarlamalar rölelerle değil, 1.sınıf kontaktörlerle yapılır.